Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
pallaqinka me spinaq

Pallaqinka me spinaq ( Receta gatimi nga Meri Kryeziu )

Pallaqinka me spinaq. Receta gatimit është dërguar nga Meri Kryeziu 29 gusht 2013. Foto © Meri Kryeziu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Meri Kryeziu klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim pallaqinka me spinaq duke ndjekur udhëzimet në vijim

3352 shikime

pallaqinka me spinaq

Përbërësit

4 kokra vezë,

1 litër qumësht,

1 gotë vaj,

kripë,

Miell sa të mari

Përgatitja

1

Rrahim 3 vezë, shtojmë 500 ml qumësht, vazhdojmë rrahjen dhe shtojmë miellin, duke vazhduar trazimin deri sa të filloj të trashet, shtojmë edhe vajin dhe kripë sipas dëshirës masa, përgatisim pallaqinkat dhe i pjekim për pak minuta.

2

Përgatitja e mbushjes: 2 kokra qepë i fergojmë, shtojmë 500 gr spinaq, kripë, 1 shmand (pana) dhe pak vaj. I rrotullojmë e rendisim në një tepsi. Tani, 500 ml qumësht, 1 kokër vezë dhe kripë sipas dëshirës ja hedhim përmbi dhe piqet 20 deri 25 minuta në 250 gradë. Ju bëftë mirë

Migena Kryeziu ka dërguar në KuzhinaIme.al 1 recetë gatimi me foton origjinale të gatimit të saj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: