Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
cc

Makarona me salcice dhe kërpurdha ( Receta gatimi nga Edvina Gjeci )

Makarona me salcice dhe kërpurdha. Receta e gatimit për makarona me salcice dhe kërpurdha është dërguar nga Edvina Gjeçi 12 janar 2016. Fotot © Edvina Gjeçi

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Edvina Gjeçi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për makarona klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim makarona me salcice dhe kërpurdha duke ndjekur udhëzimet në vijim

230 shikime
cc

Përbërësit

300 gr makarona
300 gr kërpurdha
2-3 salcice
2 mocarela
kripë
beshamel

Përgatitja

1
Ndërkohë që ziejm makaronat në ujë të nxehtë të kripur, në një tigan skuqim kërpurdhat, në një tigan tjetër salcicet.
2
Kur të jenë gati i përziejm me beshamel dhe makaronat, i vendosim në tepsinë e pjekjes, i vemë sipër feta mocarele, i pjekim në furrë me 180 gradë. Ju bëftë mireeeee

Edvina Gjeçi ka dërguar në KuzhinaIme.al 19 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për më shumë receta gatimi nga Edvina Gjeçi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: