Duke shfletuar: Kuzhina Shqiptare 191 Artikuj

pufka

Pufka ( Receta gatimi nga Ida Stafa )

Pufka është një embëlsirë e thjeshtë popullore e votive 70-80. Pufka

pershesh me gjel deti

Përshesh me gjel deti ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Përshesh me gjel deti. Receta gatimit për përshesh me gjel deti është dërguar nga Ervina Saliu 5 janar 2015. Foto © Ervina Saliu Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu Për të tjera receta gatimi me gjel deti klikoni këtu Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta […]

patellxhane turshi

Patëllxhanë turshi ( Receta gatimi nga Saimira )

Eshtë koha për përgatitjen e turshive. Patëllxhanë turshi është një nga gatimet tradicionale shqiptare ideale për të shoqëruar gatimet e thjeshta dimërore si një pjatë me fasule apo edhe për të shërbyer si meze shoqëruese në pjata të tjera. Kjo është një nga 10 + recetat e gatimit për turshi dhe gogozhare dërguar në KuzhinaIme.al. Patëllxhanë turshi

Mish vici me qepe te njoma

Mish viçi me qepë të vogla ( Receta gatimi nga Bukurie Nexhipi )

Mish viçi me qepë të vogla. Receta e gatimit për mish viçi me qepë të vogla është dërguar nga Bukurie Nexhipi 16 mars 2016. Foto © Bukurie Nexhipi. Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu Për të tjera receta gatimi me mish viçi klikoni këtu Kushdo që ka dëshirë të publikojë […]

Fasule me mish qingji

Fasule në tavë me mish qingji ( Receta gatimi nga Greta Rraboshta )

Fasule në tavë me mish qingji. Receta gatimit është dërguar nga Greta Rraboshta 18 nëntor 2012. Foto © Greta Rraboshta Për të shfletuar recetat e gatimit nga Greta Rraboshta klikoni këtu Për të tjera receta gatimi me fasule klikoni këtu Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është […]

larkror devolli

Lakror Devolli ( Receta gatimi nga Luli Collaku )

Lakrori është një recetë gatimi tradicionale Shqiptare e Shqipërisë së mesme dhe të jugut. Në këtë recetë gatimi do mësoni si të përgatisni lakror devolli ( krahinë e Korçës ). Kjo recetë shoqërohet me kos ose dhallë. Kjo është një nga 10 + recetat e gatimit për lakror dërguar në Kuzhina Ime. Lakror Devolli

fergesa ime

Fërgesa ime ( Receta gatimi nga Lulzime Gjyzeli )

Fërgesa ime. Receta e gatimit për fërgesë është dërguar nga Lulzime Gjyzeli 28 dhjetor 2015. Foto © Lulzime Gjyzeli. Për të shfletuar recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli klikoni këtu Për të tjera receta gatimi për fërgesë klikoni këtu Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është […]

baklla ne furre

Baklla ( fasule kokërr mëdha ) në furrë ( Receta gatimi nga Saimira )

Baklla ( fasule kokërr mëdha ) në furrë. Receta e gatimit për baklla në furrë është dërguar nga Saimira 14 tetor 2013.  Foto © Saimira Në Korçë këtë lloj fasule kokërr madhe e quajmë baklla. Për të shfletuar recetat e gatimit nga Saimira klikoni këtu Për të tjera receta gatimi me fasule klikoni këtu Kushdo që ka […]

petulla me erza

Petulla me erza ( Receta gatimi nga Natasha Velia )

Petulla me erza është një recetë gatimi karakteristike Përmetare. Kjo është një nga 20 + recetat e gatimit për petulla dërguar në Kuzhina Ime. Petulla me erza

tave me spinaq dhe veze

Tavë me spinaq dhe vezë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Tavë me spinaq dhe vezë. Receta e gatimit për tavë me spinaq dhe vezë është dërguar nga Ervina Saliu 3 shtator 2013. Foto © Ervina Saliu Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu Për të tjera receta gatimi me spinaq klikoni këtu Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj […]

role me mish te grire

Role me mish në furrë ( Receta gatimi nga Klodi Bezati )

Role me mish në furrë. Receta gatimit është dërguar nga Klodi Bezati 9 dhjetor 2013. Fotot © Klodi Bezati Për të shfletuar recetat e gatimit nga Klodi Bezati klikoni këtu Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është […]

byrek me spinaq dhe djathe

Byrek me spinaq dhe djathë ( Receta gatimi nga Erjona Balla )

Byrek me spinaq dhe djathë. Receta gatimit për byrek me spinaq dhe djathë është dërguar nga Erjona Balla 4 dhjetor 2013 Për të shfletuar recetat e gatimit nga Erjona Balla klikoni këtu Për të tjera receta gatimi për byrek klikoni këtu Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është […]

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë